המחירים אינם כוללים מע"מ - להזמנות חייגו: 054-4449646 אזוה"ת מודיעין עילית

מוצרי אריזה – כיצד לבחור את המתאים ביותר?

ערכה למעבר דירה

מוצרי אריזה

רוב המוצרים המיועדים למכירה אינם עומדים ערומים על המדף, אלא עטופים באריזות המיוצרות ממגוון של מוצרי אריזה. יש מוצרים הארוזים באריזות מקרטון, יש מפלסטיק, יש מזכוכית ויש גם מבד. לאריזה טובה יש שני תפקידים, האחד להגנה על המוצר והשנייה להבלטת המוצר. כל מוצר אחר של אריזה מעניק סוג אחר של הגנה, ולכן יש להתאים את סוג האריזה לסוג המוצר.

מוצרי אריזה – איך לבחור את  מוצר האריזה המתאים ביותר לכל מוצר

אם תעצמו את העיניים ותנסו להיזכר ולספור את סוגי האריזות שאתם מכירים, סביר להניח כי לאחר דקות ספורות תתייאשו. המוצרים המשמשים לאריזה הם רבים ומגוונים ועשויים מחומרים שונים כאשר לכל מוצר של אריזה יש את היתרונות והחסרונות שלו. כדי להתאים לכל מוצר את האריזה המתאימה יש צורך לקחת בחשבון גורמים רבים ושונים.

סוג המוצר שאותו יש לארוז והתכונות שלו קובעים לעתים קרובות את המוצר שממנו תיעשה האריזה. מוצרים רטובים או נוזליים מחייבים אריזה אטומה לחלוטין, ולכן רוב המוצרים האלו נארזים באריזות המיוצרות מחומר הפלסטיק או הזכוכית ולרוב גם באריזת ואקום. גם מוצרים אחרים כמו למשל מגבונים לחים מהווים אתגר בפני העוסקים בייצור אריזות כדי למצוא את סוג האריזה המתאים ביותר שישמור על הטריות של המוצר ועל הלחות שלו

הפונקציונליות היא אחת התכונות המשפיעות על סוג האריזה בהתאם לקהל היעד. באריזה של חטיפים למשל, חייבים להקפיד על אפשרות של פתיחה קלה  מאחר והמיוצר מיועד לילדים ובשונה ממוצרים המיועדים למבוגרים הוא מחייב פתיחה קלה.

הפונקציונאליות משפיעה גם על צורת האריזה. מוצרי צריכה, למשל, מאוחסנים על מדפים ולכן הם צריכים להיות ארוזים באריזות קלות ודקות, יחסית, כדי לחסוך מקום יקר על המדף.  רוב המוצרים המיועדים לאחסון על המדף ארוזים באריזות מרובעות או מלבניות עם משטח ישר ושטוח כדי שאפשר יהיה לאחסן אותם ביציבות ובצפיפות, אחד על יד השני.

התכונות של המוצר משפיעות על החומר שממנו תהיה מיוצרת האריזה. כאשר המוצר דורש בידוד או קירור יש לבנות את האריזה מחומרים המתאימים לקירור ובעלי תכונות בידוד גבוהות. כאשר המוצר מיועד לפתיחת רב פעמים, הוא יהיה עשוי מחומרים אחרים מאשר מוצר המיועד לפתיחה חד פעמית.

המגמה הירוקה המתפשטת במהירות בכל רחבי העולם משפיעה גם היא על מוצרי האריזה. רבים מאוד מעדיפים מוצרי אריזה הנכנסים לקטגוריות של אריזה ירוקה, הם עשויים מחומרים מתכלים או מחומרים הניתנים למחזור.

אולי יעניין אותך לקרוא על:

קרטונים לאריזה

קרטונים למעבר דירה

Call Now Button